Davetiye Sözleri

Klasik Davetiye Sözleri

Evlilik törenimizde, sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.
Birlikteliğimizi evliliğe götüren yolda mutluluğumuzu sizinle paylaşmayı diliyoruz.
Kaptırdık gönlümüzü mutluluk seline, İşte bizde gireceğiz dünya evine, Bütün dostlar buyursun düğünümüze
Ömür boyu sürmesini dilediğimiz beraberliğimizin bu ilk gününü sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.
Yaşam boyu sürmesini dilediğimiz beraberliğimizin bu ilk gününde biz "Evet'' derken sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Beraberliklerini sürekli kılmak ve sevgilerini sonsuzluğa taşımak için mutluluklarını sizinle paylaşmak istiyorlar.
Mutluluk paylaştıkça büyür. Mutluluğumuzu paylaşmaya sizleri de bekliyoruz.

Birlikteliğimizin sonsuza kadar sürmesi umut ve dileği ile ortak yaşama adım attığımız bu özel günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.
Sizleri düğünümüze konuk,mutluluğumuza tanık olmaya davet ediyoruz... 


Farklı Davetiye Sözleri

Bir yuvamız olsun artık. Bize dair, bizi anlatan, bizle dolu. Evimiz derken içimizin hoplayacağı, her şeyi uzaklaştırırken bizi yakınlaştıracak duvarları, pencereleri, odaları, bizle dolu kokusuyla evimiz olsun. İçinde sen olsun, ben olsun, sevgi olsun. Yeni yuvamızın başlangıcında yanımızda en sevdiklerimiz olsun.
İlk atılan adımlar gibidir açılan kapıdan dışarı çıkmak ve ilk tebessümü anımsatır, çekilen fotoğraflar... Anı defterimiz ve fotoğraflarımız arasında dolaşırken, sizin orada olduğunuzu anımsamak ve gülümsemek istiyoruz. Hayatımızın en özel gününde, sevincimize ortak olmanızdan ve sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Aşk dolu tebessümlerimizin ev sahipliği, bir ömür birlikteliğimizin ilk gününe davetlisiniz.
Hayat boyu mutluluğa imzalarımızı atarken sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.
Sevgiyle dolu, güzel bir yolculuğa hazırlanıyoruz. Atacağımız bu adımda; siz değerli dostlarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız..
Ebedi hayat arkadaşlığımızın ilk adımını attığımız bugünde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Herşey Çok Güzel Olacak. Все будет просто отлично. Everything will be fine...
Ortak bir hafızamız, geçmişimiz, anılarımız, bölüşüp çoğaltacağımız geleceğimiz de olsun istiyoruz artık. Birbirimiz olmadan akıp giden bir zamana da tahammülümüz yok. Zamanı durduramayacağız belki, ama zamana karşı sevgimizi evlilikle sonsuza taşıyacağız…
Hayaller gerçeğe gerçekler hayale dönüşürken, mutluluğumuzu sizlerle paylaşmayı diliyoruz.
Sevgi çemberi yakalanmaz dense de, sevgililer kavuşmaz denilse bile, biz sevdik kavuştuk birbirimize. Darısı tüm sevenlerin başına. Bizi sevenler buyursun düğünümüze.
Beraberliğimizi sürekli kılmak için sevgimizi sonsuzluğa taşıyacağımız bugünde mutluluğumuzu sizinle paylaşmaktan onur duyarız.
Hep beni sana getirecek yollar, senle bana açılacak kapılar, kokunla dolu odalar, seni bende uyutacak uykular istiyorum. Her şeyden çokta senle anlam bulan sıcacık bir yuva istiyorum. Bu sıcak yuvanın imzaları atılırken bizlerle birlikte olmanızdan mutluluk duyarız.
Sana anlatıyorum ya bana dair şeyleri, yüzümü de saklamıyorum hüznümü de, sende öyle. Sonra zaman tükeniyor ayrı yönlere gidiyoruz. Sanki bir kolum bir ayağım orada kalmış gibi, dengem yitmiş gibi oluyorum. Ben böyle tek başına dönüşler, ayrı yürüyüşler, tek yastıklı yataklarda sensiz uykular istemiyorum artık. Yastığınla, umudunla, sevginle sonsuza dek gelir misin benimle?
Sevgimizi ve birlikteliğimiz sonsuza taşıdığımız bu günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Evlilik belki seçimdir, belki değil. Belki doğaçlamadır, belki rüya. Kurnazlıktır belki. Belki de hesaptır, koşulların denkliğidir, ihtiyaçtır. Zorunluluktur, zorladır. İstemli hırs, ekonomik yaklaşımdır belki de kim bilir kim nasıl kurar. Ben seni ruhuma, aklıma, kalbime istiyorum. Sıcak bir yuvada bir ömür diliyorum.
Tüm hesapları ve niyetleri ardımızda bırakıp sadece sevgimize ve mutluluğa yürürken, sizi de bu ana şahit olmaya davet ediyoruz.
Karım ol, kocam ol, adını ne koyarsan koy. Sevgiyi eksik etme içinden. Her güne seninle başlamak her gece seninle gözlerini kapamak, Yeni bir hayatı seninle yaşamak. Yeni bir hayatın başladığı 18 Temmuz 2015 tarihinde sizleri de aramızda görmek istiyoruz.
BinIerce yıIdız vardı, hepsi parIıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben; seni, güneşi seçtim ve ben senin için binIerce yıIdızdan vazgeçtim. Bu mutIu günümüzde birIikte oImak diIeğiyIe…
Saatler gibi, tıkır tıkır işlerken, ben beş olsam sen yirmi beş geçiyor ol, ben üç olsam sen çeyrekgeçiyor ol, altı olsam, buçuk, iki olsam on geçe, dört olsam yirmi geçe, on iki olsam sende tam üstümde benle on iki ol, ne bir dakika ileri ne bir dakika geri hep eşit hep birlik ol istiyorum. Bundan sonraki yaşamımızda zamanı beraber tutacağız 24 Temmuz saat 20.00’de zamanı ayarlarken bizimle olur musunuz?.

Evlilik belki seçimdir, belki değil. Belki doğaçlamadır, belki rüya. Kurnazlıktır belki. Belki de hesaptır, koşulların denkliğidir, ihtiyaçtır. Zorunluluktur, zorladır. İstemli hırs, ekonomik yaklaşımdır belki de kim bilir kim nasıl kurar. Ben seni ruhuma, aklıma, kalbime istiyorum. Sıcak bir yuvada bir ömür diliyorum.


Şiirsel Davetiye Sözleri

Gördüm diyebilseydim, eğer gördüğümü, Hiç kimse inanmazdı, hayal derlerdi.Bilseydiler, sende neler gördüğümü, Yıllarca hayal görmeyi isterlerdi.Gördüğümüz hayal değil, gerçek biz bu gerçeği beraber yaşamak, sonsuz kılmak istiyoruz.Ve bu en güzel günümüzde sizleri de aramızda görmeyi diliyoruz. 
Kader tanıştırdı bizi. Çok seviyoruz birbirimizi. Dağlar girse aramıza ayıramaz ikimizi. Bekliyoruz sizleri, Unutmayın bizleri. Bu mutlu günümüze, Bekliyoruz hepinizi.
Denizler durulmaz Dalgalanmadan. Umutlar yeşermez Sevgi olmadan. Yalnızlıklar yok olmaz Yuva kurmadan. Mutlu anlar yaşanmaz Dostlar olmadan. 
El ele tutuşurken Saadet yolculuğuna Veda ediyoruz Bekarlığın sultanlığına Eğer uğurlamak isterseniz bizi Düğünümüze bekleriz sizi.
Sevenler hep mesut olsun Düğün mutlu bir yol olsun Herkes bilsin herkes duysun Gelen dostlar sağolsun
Bir gün çıkıp gel uzak yollardan Benim can yaramı sarmak için. Çünkü bir nefes ki aşk sana benzer.Tüm dostlarımızı hayatımızın en özel anına Tanıklık etmeye davet ediyoruz.
Güneşe bile gerek kalmaz bir gün, Kalplerdeki sevgi aydınlatır yolumuzu, Ve üşüyen ellerimizi. Bizim sevgimizdir her zorluğu yenecek. Sizin varlığınızdır bizlere güç verecek.Bu özel günde varlığınızla bizleri onurlandırmanız dileğiyle.
Bir sevgi kelebeği kondu yüreğimize. Güç verdi ışık oldu aşkın yolunda bize. Umut dolu yarınlara sevgi dolu zamanlara bakış oldu. Zamanı geldi deyip aşk prangalarını parmağımıza vurdu. Gönüllü mahkumlarız artık aşkın yolunda. Ömür boyu sürecek mutluluğumuzun başlangıcında sizleri de aramızda görmek dileğiyle.
Eğer hayatı anlat deseler bana, Ve bıraksalar sonsuza dek tek başıma. Ateş olup düşse dilime her kelime ebediyyen sensizlik gelmez dilime.Nasıl nerede ne şekilde olsamda, İnan aklımdan geçmez sensiz bir dakika.Yaşam hayat senin yanında var. Olmaz inan sensiz hayatımda bi an.
Hep senle dolu, benim aşkımla deli, Ümitlerimle, hayallerimle bezeli, Hem hisli hem içli hem çok güçlü, Dünyamı senli kılar mısın? Elimi sımsıkı tutar mısın? Ey sevdiklerimiz bu mutlu günümüzde bizimle beraber olmanız dileğiyle.
Rüya bütün çektiğimiz, Rüya kahrım, rüya zindan. Nasıl da yılları buldu, Bir mısra boyu maceram... Bilmezler nasıl aradık birbirimizi, Bilmezler nasıl sevdik. İki yitik hasret, iki parça can. Düğünümüzde bizimle birlikte olmanızdan onur duyacağız.
Seni iki şey anlatır hiçbir şeyin yokken gösterdiğin sabır, her şeyin varken gösterdiğin sabır.
Biz kenardan gidiyoruz yol sizin olsun. Biz pınardan içiyoruz göl sizin olsun. Biz evleniyoruz haberiniz olsun. Bizi seven dostlar düğünümüze buyursun!
Gördü gözlerimiz sevdi kalplerimiz, hayatın baharında birleşti ellerimiz. Bu mutlu günümüze sizleri de bekleriz.
Mutluluk gele dursun, dostlara haber olsun. Düğünümüz var bugün, bizi sevenler buyursun." Tuttuk adı " söz " denilen sevgimizi... Artık daha zaman var demiyoruz, zamanı geldi evleniyoruz...Sevgi emek ister, Sevmek yürek ister. En mutlu günümüzde, Dostları görmek ister. Düğün törenimizde siz sevdiklerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyarız.
Yaşam uzun bir yoldu, tek başına çekmek zordu. Her güçlüğe karşı söz verdik kalbimizden.Bu mutlu günümüze şahitlik etmek sizden.
Üç şeyi sevdik; birbirimizi, bir ömür boyu beraberliği, Evlenmeyi. Seni sevdim bensin diye, Beni sevdin senim diye.Yaşamı sevdim varsın diye evliliği sevdim senle diye. Severek karar verdiğimiz bu günümüzde sizleri de aramızda görmeyi dileriz.


Dini, Ayet ve Hadisli Davetiye Sözleri

Diyorlar ki, tevhid ipi elimizdeNur Muhammed gönlümüzdeYüce Kuran dilimizdeYarın düğün vardır bizde.Düğünümüz ne şanlı, açılış Kuran'lıBuyurun dostlar, bekleriz törenimize...
- BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM -"Ey Rabbimiz Bizi yalnız sana boyun eğen Müslümanlar yap ve soyumuzdan sana boyun eğen bir ümmet yarat bizlere ibadet yerlerimizi göster, tevbemizi kabul buyur. Çünkü tevbeleri kabul eden ve merhametli olan ancak sensin" (Bakara 128)
"Sizin için kendilerinde huzur bulacağınız eşler var ettik..." (Rum Suresi 21-30) Birbirimize huzur vermek ve huzur bulmak adına çıktığımız bu yolculukta sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Hayırlı eş huzurun başlangıcıdır evliliğe adım atacağımız bu mutlu günümüzde siz sevdiklerimizide aramızda görmekten mutluluk duyarız
Bu eşsiz ve hayırlı günümüzde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız...
Allah (CC) Buyuruyor ki: Aranızdaki bekarları kendinizden ve cariyelerinizden iyi davranışlı olanları evlendirin. Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir. Allah (Lütfu) geniş olan ve (herşeyi) bilendir. (Nur 32)
Allah (CC)'ın emri Sevgili Peygamberimiz (SAV)'in sünnetini yerine getirmek, İslam toplumunun temelini oluşturan Aile'yi teşekkül ettirmek için ilk adımı atmış bulunuyorlar. Bu hayırlı günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Evlenin, çoğalın. Kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim. (Hadis-i Şerif)
Aziz ve celil olan Allah nezdinde evlilikten daha sevimli ve değerli bir bina inşa edilmemiştir.  (Hadisi Şerif)
Ey Rabbimiz!İkimizide sana teslimiyete sabit kıl, ve soyumuzdan yalnız sana boyun eğen bir ümmet yetiştir. (Bakara 128)
Allah için evlenip, Allah için evlendiren Allah'ın dostluğunu kazanır.  (Hadis-i Şerif)
Peygamberimiz Buyuruyor ki:Kim benim sünnetimden yüz çevirirse benden değildir. Muhakkak ki Nikah (Evlenmek) benim sünnetimdir. Öyleyse beni seven benim sünnetimle sünnetlensin. (Buhari ve Müslim)
"İçinizde bekar olan erkek ve kadınları evlendirin" (Nur Suresi: 32)
"Kişinin sahip olduklarının en hayırlısı: Allah’a şükreden bir dil, ona şükreden bir kalp ve imanı doğrultusunda yaşamına yardımcı bir eştir." Hadis-i Şerif

İlginç, Komik Davetiye Sözleri

Birbirini seven ve evlenmeye karar veren iki gencin trajikomik evlenme hikayesi. Bu hikayeyi sizlerle birlikte eğlenceye çevirmek dileğiyle…
Çok yakında evleniyoruz. Düğünümüzün evliliğimizden daha iyi olacağını garanti ediyoruz. Güzel müzik, bedava yemek ve sürpriz aktivitelerimiz var. Çocuklarınızı yanınızda getirmeyin. Hala vakit varken uzak durmaya çalışıyoruz.
Gereği düşünüldü. Birbirine karşı mutluluk suçunu ika etmiş olduklarından, Medeni Kanun’un 4721 Maddesi’ne göre evlilik cezasına çarptırılmışlardır. Sizleri de aralarında görürlerse suçları ömür boyu mutluluğa dönüşecektir.
Birbirlerini seven ve evlenmeye karar veren iki gencin trajikomik evlenme hikayesi. Sakın kaçırmayın!
Onca yıldır ne zaman evleneceksiniz sorularına alternatif cevaplar bulmaktan yorulduğumuz için evleniyor ve sizi dört gözle beklediğiniz düğünümüze davet ediyoruz.
Leyla ile Mecnunu görmemiş, Kerem ile Aslıyı duymamış,Ferhat ile Şirini bilmiyor olabilirsiniz. Titaniği de seyretmediyseniz. Bu fırsatı sakın kaçırmayın. Bu büyük aşkın nikâh/düğün gecesinde/gününde, Bizleri onurlandırmanız dileğiyle…
Sevenler hep mesut olsun. Düğün mutlu bir yol olsun. Herkes bilsin herkes duysun. Gelen dostlar sağolsun.
Bekarlık limanından saadetler diyarına mutluluk adlı gemiyle yolculuğa çıkıyoruz. Bizi uğurlamaya gelirseniz seviniriz.
Seviyorum… Ama kimi? En tatlı birisini, nasıl anlatsam bilmiyorum size. Merak ediyorsan düğünüme gelsenize.
Evlenmek istiyor musun? Damat: Evet 
Gelin: Evet 
İmzalar atılırken işte tam o anda gözlerimizin içindeki sevince şahit olmanız için bu mutlu günümüze davetlimizsiniz.
Tam 475 gündür tanıyoruz birbirimizi Her geçen gün daha çok sevdik birbirimizi Günler, aylar, yıllar yetmedi bize Ömrümüzü adadık birbirimize Sevgi dolu günlerimizi evlilikle taçlandıracağımız nikah törenimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
Ferhat’a dağları, Mecnun’a çölleri verdiler avunsun diye. Ben istemem senden başka, Allah bizi yaratmış birbiriyle evlensin diye. Bu mutlu günümüzde bizlerle birlikte olmanız dileğiyle
Aşkımız destanlara, ismimiz davetiyelere yazılsın. Düğünümüze gelmezseniz burnunuz kapıya kısılsın.
Aşk başımda bahane, ben vuruldum bir sultana, Sultan bana hasrettir, dilo dilo yaylalar. Haydi ne duruyorsun amca teyze, sende katılsana düğün halayına.
Aşk sözle başlar, dudak ile beslenir. Zamanı geldi dostlar, düğünle şereflenir.